Darmowa dostawa na wybrane produkty tylko do 30.03.2023!
Filtry
Kategorie
Kolekcje
Kategoria meble RTV obejmuje te meble z drewna, które pomagają nam umiejscowić sprzęt elektroniczny, taki jaki telewizory, monitory, wieże stereo czy zestawy kina domowego. Jednym z najważniejszych mebli w tej kategorii jest stolik RTV. Na ogół mebel ten stanowi doskonałe rozwiązanie pozwalające na ustawienie na nim telewizora oraz innych urządzeń i akcesoriów, jak np. dekoder, odtwarzacz DVD czy piloty.
5 produktów

Stolik pod telewizor do salonu i nie tylko

O zakupie szafki RTV myślimy przede wszystkim urządzając salon. Niezależnie czy są to szafki RTV klasyczne czy może nowoczesne szafki telewizyjne, często stanowią element większej kolekcji, obejmującej również witrynę, szafę i/lub komodę. To właśnie salon jest miejscem, w którym spędzamy najwięcej czasu po pracy, odpoczywając przed telewizorem i oglądając telewizyjne programy, filmy i seriale z Netflixa czy ulubione rozgrywki sportowe.

Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że drewniana szafka pod telewizor może z powodzeniem stanowić również element wyposażenia sypialni. Wiele osób, jeśli tylko przestrzeń na to pozwala, posiada również telewizor w sypialni, aby móc oglądać filmy przed snem. Stolik pod telewizor nadaje się zarówno do salonu, sypialni jak również do pokoju nastolatka.

Jak wybrać dobry stolik TV?

Urządzając swoje cztery kąty wiele osób zastanawia się jaką szafkę RTV wybrać. Czy postawić na kompatybilność z innymi meblami do salonu czy może wybrać designerski wygląd szafki RTV nadając pomieszczeniu oryginalności? A może drewniany stolik TV w stylu retro? Wybierając szafkę RTV, wbrew pozorom można mieć kilka dylematów. Na co należy zatem zwrócić szczególną uwagę przeglądając stoliki RTV?

Kluczowym elementem przy wyborze szafki telewizyjnej są jej wymiary. W zależności od przestrzeni do zagospodarowania oraz naszej wizji na aranżację, może nas bardziej interesować szafka rtv wysoka lub niska, bądź też szafka rtv długa lub krótsza. Oczywiście, wysokość szafki RTV trzeba optymalnie dobrać dla wygody oglądania telewizji. Ważne jest też to czy stolik pod telewizor będzie elementem większej kolekcji mebli do salonu czy samodzielnym meblem.

Kolejną kwestią jest to, jaki jeszcze sprzęt RTV będzie znajdował się w salonie poza telewizorem. Ważne jest to, by szafka pod TV posiadała miejsce na dekoder czy odtwarzacz płyt CD/DVD. Niektórzy potrzebują też odpowiedniego miejsca pod konsolę do gier video czy zestaw kina domowego.

Przy zakupie szafki RTV nie można zapominać o designie. Meble RTV najczęściej korespondują z elegancko wyglądającym sprzętem, w związku z czym aspekt wizualny też jest ważny. W naszej ofercie znajdują się szafki RTV drewniane w różnych kolorach, zarówno bardziej odważnych, jak i klasycznych, jak np. szafka RTV orzech czy stolik TV sosna.

W końcu – szafka pod telewizor to również miejsce, w którym będziemy przechowywać rzeczy. W szafce RTV możemy trzymać dokumenty, instukcje obsługi, piloty, baterie, czasopisma czy płyty CD/DVD. Ważne jest zatem to, aby taki stolik TV posiadał odpowiednio pojemne szuflady. Szafka RTV z szufladami to idealne rozwiązanie, dlatego dbamy o to, by nasze stoliki pod telewizor posiadały zarówno półki na dodatkowy sprzęt jak i pojemne szuflady.

Szafka RTV niezbędna w każdym domu?

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj życie bez telewizora, choć nie zawsze oglądamy na nim telewizje. Nowoczesne, płaskie telewizory z funkcją Smart TV służą nam zarówno do oglądania ulubionych programów telewizyjnych, jak również filmów czy seriali z platform streamingowych typu Netflix czy HBO. Na telewizorze możemy również oglądać płatne w systemie PPV transmisje wydarzeń sportowych, filmy na popularnym serwisie YouTube czy zdjęcia z wakacji zamieszczone na podłączonym do telewizora pendrive.

Podsumowując, telewizor to jeden z podstawowych i najważniejszych sprzętów niemal w każdym domu. Elegancki i smukły wygląd dzisiejszych telewizorów sprawia, że chcemy je jak najlepiej wyeksponować. Idealnie nadają się do tego szafki RTV, określane również jako szafka pod tv czy szafka telewizyjna. Meble te, zostały w praktyczny sposób zaprojektowane pod telewizor (monitor), wraz z miejscem na dodatkowy sprzęt – odtwarzacz DVD czy dekoder oraz z szafkami lub szufladami, umożliwiającymi schowanie różnych dodatkowych przedmiotów.

Jeśli nie mamy dodatkowego sprzętu, za szafkę pod telewizor mogą również posłużyć drewniane komody o odpowiedniej wysokości. Komody podobnie jak nasze drewniane szafki pod telewizor stanowią zwykle część większej kolekcji. Możliwe jest zatem stworzenie spójnego i efektownego umeblowania pokoju dziennego czy salonu z praktyczny miejscem na sprzęt RTV.

Funkcjonalna szafka pod telewizor z sufladami

Czy szafka RTV z szufladami to dobry wybór czy może lepiej postawić na niewielki stolik, komodę lub szafkę bez szuflad? Każdy ma swoje upodobania, jednak dla nas sprawa jest jasna – optymalnym wyborem jest szafka pod telewizor z szufladami oraz półkami, dzięki którym mamy dodatkowe miejsce na sprzęt audio video oraz do przechowywania płyt CD czy drobnej elektroniki. Możemy też trzymać w szufladach piloty, ładowarki do smarfonów, powerbanki czy inne niezbędne akcesoria. Każda drewniana szafka pod telewizor z naszej oferty posiada półki na dekoder, kino domowe czy inne odtwarzacze multimedialne jak również szuflady lub szafki na płyty DVD, ładowarki, kable, akcesoria.

Stoliki pod telewizor drewniane – dlaczego warto na nie postawić?

Nawet jeśli nie jesteśmy miłośnikami oglądania telewizji, to stolik pod telewizor będzie dobrym wyborem z kilku względów. Możemy na nim ustawić nowoczesny telewizor typu Smart TV lub monitor, pod który podpięty będzie nasz laptop. Tym sposobem możemy oglądać nasze ulubione seriale lub filmy z platform streamingowych czy wydarzenia sportowe.

Poza tym, wystarczy spojrzeć na dowolne wizualizacje wystroju mieszkań czy domów, żeby przekonać się, że szafka RTV stanowi nieodłączny element aranżacji salonu, choć możemy ten mebel wykorzystać również w sypialni lub pokoju nastolatka.

Poza swoją oczywistą funkcją – miejsca na sprzęt RTV, mogą stanowić też przestrzeń do przechowywania drobnych przedmiotów. W tym celu koniecznie szukajmy szafek pod telewizor z szufladami.

więcej