Darmowa dostawa na wybrane produkty tylko do 30.03.2023!
Szafa drewniana to bez wątpienia standardowy element wyposażenia mieszkania i to nawet w tych przypadkach, gdy domownicy dysponują dodatkową garderobą. W wielu mieszkaniach można spotkać dwie, trzy a nawet więcej szaf, w zależności od dostępnego metrażu. Skąd wynika ich popularność, pomijając już to jak dużym uznaniem cieszą się meble drewniane? Szafy drewniane sosnowe oraz szafy z innego, wybranego drewna litego to meble piękne, ale jednocześnie bardzo praktyczne i funkcjonalne. Ich główna funkcjonalność to oczywiście przechowywanie ubrań, co ma tym większe znaczenie im większa jest liczba domowników.
30 produktów

Szafa drewniana w Twoim domu

Poza swoim głównym zastosowaniem, szafa drewniana z litego drewna może nam posłużyć do przechowywania obuwia, bielizny, pościeli, koców, jak również wielu innych rzeczy, np. kosmetyków. Niezależnie czy Twój wybór to szafa drewniana z lustrem, szafa drewniana przesuwna czy szafa drewniana dwudrzwiowa – w naszym sklepie online z pewnością znajdziesz to, czego szukasz!

Szafa z drewna i jej zastosowanie

Szafa sosnowa z litego drewna może tak naprawdę zagościć w niemal każdym pomieszczeniu w naszym mieszkaniu lub domu, w zależności od metrażu i potrzeb domowników. Bardzo często spotyka się szafy drewniane do salonu, gdzie stanowią jedną kolekcję wraz z witryną, komodą i szafką RTV. Często w mieszkaniach szafa z drewna litego umiejscowiona jest również w sypialni. To właśnie tam trzymamy wtedy bieliznę, pościel, pledy czy koce, jak również ubrania.

W niektórych mieszkaniach spotyka się szafy w przedpokoju, co jest oczywiście zależne od wielkości tego pomieszczenia – wąski korytarz uniemożliwia takie rozwiązanie. Szafa z drewna do pokoju dziecięcego? Jak najbardziej! Nasza sympatyczna obsługa z przyjemnością doradzi jak wybrać idealny mebel do pokoju dziecięcego, tak aby był pojemny, a jednocześnie pasował wizualnie do wystroju pomieszczenia.

Szafa sosnowa, a może z innego drewna?

Szafy z drewna nie bez powodu cieszą się ogromną popularnością i coraz więcej osób chce mieć takie meble w swoim mieszkaniu. Najczęściej wykorzystywane drewno do produkcji naszych szaf to sosna. Produkty z sosny, oparte na prostej konstrukcji są stabilne, wytrzymałe, odporne i estetyczne. Meble wykonane z drewna z najlepszych gatunków mają stanowić ozdobę wnętrz, a jednocześnie należą do produktów, które służą przez pokolenia.

Szafy drewniane sosnowe były, są i będą modne przez lata. Należy wspomnieć, że jak na produkty z drewna litego, w przypadku sosny są to naprawdę dobre ceny, niższe niż w przypadku innych gatunków drewna. Szafa sosnowa jest lekka, a jednocześnie stabilna i odporna. Można wybrać produkt – szafa sosnowa z lustrem, szafa sosnowa przesuwna czy szafa sosnowa dwudrzwiowa. Każdy z nich świetnie pełni swoją funkcję, a wybór szafy z naszej oferty należy dopasować do indywidualnych potrzeb oraz rozkładu pomieszczeń w mieszkaniu lub domu.

Warto nadmienić, że szafa sosnowa jest ekologiczna i naturalna, czego nie można powiedzieć o produktach z tworzyw sztucznych. W sklepach z meblami można spotkać również szafy bukowe, dębowe czy świerkowe, o różnych wykończeniach. Zdecydowanie największą popularnością cieszy się jednak szafa drewniana sosnowa.

Szafa drewniana z lustrem czy bez?

Szafy z drewna można podzielić na szafy drewniane z lustrem oraz szafy z zabudowanymi drzwi (otwieranymi lub przesuwnymi). Każda szafa sosnowa z lustrem z naszej oferty posiada lustro umieszczone na froncie, przy czym w niektórych modelach lustra są mniejsze i znajdują się na otwieranych drzwiczkach, a w innych zajmują powierzchnię niemal całego frontu szafy przesuwnej. To drugie rozwiązanie szczególnie przypadło do gustu osobom z mniejszymi mieszkaniami, gdyż po pierwsze – szafa drewniana przesuwna zapewnia dodatkową przestrzeń (nie ma konieczności otwierania drzwiczek), a po drugie – duże lustra optycznie powiększają salon czy sypialnię.

Kolejny aspekt związany z wyborem szafy drewnianej z lustrem lub bez jest taki, że decydując się na standardową szafę, musimy znaleźć miejsce w pokoju gdzie powiesimy lustro (jeśli w danym pomieszczeniu jest nam potrzebne). Wiele zależy tutaj od indywidualnych preferencji i funkcji jakie pełnią dla nas poszczególne pomieszczenia w domu lub mieszkaniu. Szafa z dużym lustrem pozwala też na przymiarki ubrań bezpośrednio przy szafie, co podczas sezonowego “przeglądu szafy” może mieć znaczenie.

Jeśli mamy zupełnie inną koncepcję na wystrój wnętrza lub po prostu – mamy inne lustro czy lustra, z którego swobodnie korzystamy w mieszkaniu, z powodzeniem możemy kupić szafę zabudowaną, bez lustra – tego typu szafy drewniane sosnowe znajdują się w naszej ofercie w bardzo atrakcyjnych cenach!

Biała szafa drewniana – uniwersalna i stylowa

Dla wielu naszych klientów wybór jest oczywisty – w ich mieszkaniu musi zagościć biała szafa drewniana wykonana z niezwykłą starannością. Nic w tym dziwnego – szafy drewniane w kolorze białym to bardzo estetyczny mebel i co ważne – uniwersalny. Z łatwością możemy dopasować szafę wykonaną w takiej kolorystyce do wystroju naszego wnętrza. Biała szafa drewniana może zostać wybrana w wariancie z lustrem oraz drzwiami przesuwnymi lub otwieranymi. Biała szafa z lustrem rozjaśni oraz optycznie powiększy pomieszczenie. Poza tym – nie będzie wtedy potrzeby montowania lustra, dzięki czemu zaoszczędzimy dodatkową przestrzeń.

Szafy z drewna sosnowego w kolorze białym doskonale pasują do sypialni, ale znajdują również zastosowanie w salonach, w których królują białe meble sosnowe, np. urządzonych w stylu skandynawskim czy nowoczesnym. Białe szafy sosnowe określane są jako nowoczesne, ponadczasowe i stylowe. Szafa sosnowa może występować w różnych wybarwieniach, w związku z czym każdy, kto chce mieć w swoim mieszkaniu meble w kolorze białym może zamówić taką szafę z litego drewna sosnowego. Drewniane szafy białe najczęściej kojarzone są ze stylem skandynawskim, ale są też chętnie wybierane przez osoby urządzające swoje pomieszczenia w stylu prowansalskim.

Szafa przesuwna drewniana

Szafy drewniane przesuwne są chętnie wybierane przez tych klientów, którzy nie dysponują bardzo dużą przestrzenią w danym pomieszczeniu. Brak konieczności otwierania drzwi od szafy sprawia, że można ją łatwiej ustawić, podobnie jak inne meble sąsiadujące czy np. łóżko w sypialni. Bardzo często szafy drewniane przesuwne posiadają duże lustra, co dla wielu klientów stanowi ważną zaletę. Cenionym rozwiązaniem jest również umiejscowienie dużej szafy przesuwnej w lustrem w korytarzu lub przedpokoju – trzymamy wtedy w niej odzież wierzchnią, buty, parasole (dzięki czemu nie musimy przechowywać ich w pokojach), a wychodząc z domu, możemy swobodnie przejrzeć się się w lustrze.

Szafa drewniana dwudrzwiowa

Szafa drewniana dwudrzwiowa może z powodzeniem zostać zastosowana w większym pomieszczeniu, gdzie otwierane drzwi od szafy nie będą stanowić problemu. Szafy drewniane dwudrzwiowe doskonale pasują do klasycznych wnętrz czy mieszkań urządzonych w stylu prowansalskich lub toskańskim. Szafa drewniana z drzwiami doskonale sprawdzi się również w pokoju dziecięcym.

Szafa ubraniowa drewniana – czy tylko na ubrania?

Szafa drewniana sosnowa lub wyprodukowana z innego gatunku drewna, z jednej strony stanowi ozdobę salonu lub sypialni, a z drugiej strony pełni swoją podstawową funkcję – przechowujemy w niej ubrania. Pozwala to na utrzymanie porządku w mieszkaniach, w których nie ma wyodrębnionej garderoby (czyli w zdecydowanej większości mieszkań). Dzięki szafie zyskujemy dodatkową przestrzeń i zawsze wiemy gdzie udać się po ubrania na daną porę czy sytuację. Czy szafy drewniane służą jednak tylko do przechowywania ubrań? Bynajmniej!

Szafy sosnowe z naszej oferty dysponują półkami, na których możemy z czystym sumieniem ułożyć buty, tym bardziej jeśli nie dysponujemy dużym przedpokojem, w którym można umiejscowić obszerną półkę na buty. Bardzo dobrym pomysłem jest również zakup organizerów z przegródkami, które układamy na dnie szafy lub na poszczególnych półkach. Możemy w nich trzymać bieliznę, biżuterię, kosmetyki, ozdoby, drobiazgi. Szafa z drewna sosnowego to doskonałe miejsce na pościel, narzuty, pledy, koce. Często łóżka drewniane mają szuflady, w których możemy trzymać pościel, jednak jeśli tak nie jest, jak najbardziej możemy wykorzystać naszą pojemną szafę!

więcej