Darmowa dostawa na wybrane produkty tylko do 30.03.2023!

Szafa może być wolnostojącym lub zabudowanym meblem, który najczęściej widnieje jako wyposażenie sypialni lub garderoby. Wykorzystywana jest najczęściej do przechowywania odzieży, pozwala utrzymać porządek, a organizacja przestrzeni i różnych rzeczy jest o wiele łatwiejsza. Jaki jednak wariant szafy będzie najbardziej odpowiedni? Tego dowiesz się w poniższym artykule.

Szafa z szufladami – praktyczny sposób na wykorzystanie przestrzeni?

Szafa z szufladami to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie porządek, ale również lubią mieć wszystko pod ręką. Taki mebel szczególnie sprawdzi się w sypialni lub garderobie, gdzie będzie spełniał funkcję składowania zarówno ubrań, jak i bielizny.

Zalety szafy z szufladami

  • większe możliwości przechowywania
  • wariant nadający się do garderoby lub sypialni
  • uniwersalny schowek

Wady szafy z szufladami

  • propozycja szafy z szufladami jest praktycznie pozbawiona wad – tego typu opcje cieszą się dużą popularnością i są wybierane głównie przez klientów pośród innych rodzajów mebli do przechowywania.

Szafa z szufladami i półkami może się przydać na wiele rozwiązań, dlatego na rynku istnieje duży wybór mebli tego typu. Wytrzymałe, o dużych gabarytach i eleganckim wyglądzie szafy mogą umożliwiać nie tylko uporządkowanie garderoby jako swego rodzaju organizer, ale ich staranny wygląd i bogata kolorystyka może dobrze wpasować się w każdy domowy wystrój.

Szafa bez szuflad – co można w niej przechowywać?

Szafy bez szuflad najczęściej można spotkać w pomieszczeniu takim, jak przedpokój i najczęściej wyposażone są w drążek, na którym można umieścić odzież wierzchnią na wieszakach. Jest to bardzo dobra opcja na uniknięcie bałaganu w przedsionkach, które z reguły nie są dużymi powierzchniami. Wiele takich mebli zaopatrzonych jest również w półkę, na której bez przeszkód można zostawić wszelkiego rodzaju dodatki, czapki czy rękawiczki.

Zalety szafy bez szuflad

  • prosta konstrukcja
  • łatwy samodzielny montaż
  • dobra organizacja przestrzeni w niewielkim pomieszczeniu
  • możliwość zamontowania półki

Wady szafy bez szuflad

  • brak funkcji ”organizera” przestrzeni w środku
  • wariant bez szuflad może nie być do końca funkcjonalny w garderobie czy sypialni

Jeżeli chodzi o modele bez szuflad, takie rozwiązanie zdecydowanie bardziej sprawdzi się w miejscach, w których chcielibyśmy zmniejszyć optyczny ,,bałagan”, czyli m.in. korytarze czy przedpokoje. Trzymanie zimowych kurtek w szafie zasadniczo wpływa nie tylko na wygląd pomieszczenia, lecz także sprawia, że odzież wierzchnia mniej się kurzy niż wówczas, gdy wisi na wieszakach.

Szafa z szufladami czy bez – co wybrać?

Aby dokonać właściwego wyboru i nie żałować, przede wszystkim należy przemyśleć, jakie funkcje powinna spełniać dana szafa. Jeżeli zależy Ci na dobrze zorganizowanej przestrzeni i chcesz mieć wszystko w jednym miejscu, lepszym wyborem będzie dla Ciebie szafa z szufladami, w której nie tylko umieścisz ubrania, lecz także będziesz mógł z powodzeniem przechowywać bieliznę.

Wyboru nie ułatwiają setki modeli szaf oferowanych przez sprzedawców, dlatego warto skontaktować się z doświadczonym pracownikiem salonu meblowego i przedstawić mu wszystkie swoje wymagania. W ten sposób uzyskasz odpowiedź na wszelkie frapujące pytania oraz podpowiedzi.

Funkcjonalność i doskonałe rozwiązania w garderobie i sypialni

To, jak zaprojektować odpowiednią garderobę lub wydzielić na nią miejsce w sypialni, jest jedną z nadrzędnych myśli u osób, które planują remont lub adaptację nowego pomieszczenia, które powinno pozostać nie tylko stylowe, ale też w jak największym stopniu funkcjonalne.

Garderoba w oddzielnym pomieszczeniu wydaje się bardzo łatwym wyjściem – wystarczą drzwi od szafy przesuwnej, za którą powinny znaleźć się odpowiednio szerokie i głębokie półki, stelaż na wieszaki oraz wszelkiego rodzaju materiałowe pudełka, kosze i organizery. Sprawa ma się inaczej w sypialni, w której z reguły może brakować miejsca. Warto w takim przypadku skorzystać z nowoczesnego rozwiązania i wybrać szafę z szufladami, która będzie służyć jako miejsce na składanie ubrań, bielizny oraz wszelkich dodatków. Bardzo praktycznym wyjściem jest wybór modelu szafy z lustrem, dzięki czemu nie tylko będzie można się w nim przejrzeć, lecz również optycznie powiększy przestrzeń.

Aranżacja wnętrza zawsze okaże się udana, jeżeli zaufasz specjalistom i wybierzesz trwałe, solidne i eleganckie meble produkowane przez polskiego producenta mebli z naturalnego drewna. Sprawdź ofertę i spraw, by Twoje wnętrza cechowały się zarówno funkcjonalnością, jak i dobrym smakiem.